Отборът на Аталанта записа изключително важна победа в борбата за оцеляване в италианската Серия „А". В среща от 25-ия кръг, тимът от Бергамо разгроми с 4:1 мечтаещият за място в зона Европа Рома.

По този начин „вълците", водени от Луис Енрике затвърдиха тезата, че изпитват сериозни затруднения да печелят далеч от дома. От 13 гостувания този сезон Рома има регистрирани цели 7 загуби! В герой за Аталанта днес се превърна централният нападател Херман Денис, който се наниза хеттрик.

Домакините започнаха отлично срещата на „Атлети Адзури д'Италия" и откриха резултата още в 9-ата минута, когато се разписа едно от откритията на сезона в Италия - Гуидо Марилунго. Младият футболист завърши точно образцова контраатака.

Малко по-късно, в 19-ата минута, резултатът стана 2:0, а автор на второто попадение бе Херман Денис. Домакините обаче не се спряха дотук и само отличната намеса на Стекеленбург спаси трети гол във вратата на Рома още до почивката! Томас Манфредини отправи опасен удар с глава, но вратарят на гостите показа класа.

В 36-ата минута Рома върна един гол с първия си точен удар в мача. Разписа се реализатор №1 на „вълците" този сезон Фабио Борини. При този резултат завърши първата част.

Проблемите пред Луис Енрике станаха още по-сериозни след почивката. Още в 47-ата минута Денис направи резултата 3:1, а малко по-късно, в 54-ата минута Освалдо от състава на гостите получи директен червен картон.

Някъде тук интригата тотално изчезна. В оставащите до края повече от половин час домакините успяха да вкарат четвърти гол, автор на който отново бе Денис. С трите си попадения аржентинският стрелец вече има 15 гола в Серия „А", като по този показател изостава само от Антонио Ди Натале (Удинезе).

Рома пък завърши срещата с 9 души, след като червен картон получи и Марко Касети.

АТАЛАНТА – РОМА 4:1

1:0 Марилунго (9’)

2:0 Денис (19’)

2:1 Борини (36’)

3:1 Денис (47’)

4:1 Денис (66’)

Аталанта: Консили, Лучини (7’ Белини), Стендарно, Манфредини, Пелусо, Кароза (52’ Скелото), Чигарини, Бриги, Моралез, Марилунго (75’ Габиадини), Денис

Рома: Стекеленбург, Рози (46’ Хосе Анхел), Хайнце, Жуан (57’ Касети), Тадей, Пянич, Гаго (68’ Греко), Маркиньо, Освалдо, Ламела, Борини