Дженоа победи като домакин Перуджа с 4:3 след продължения в голов трилър от 1/16-финалите на турнира за Купата на Италия.

Домакините поведоха уверено с 2:0 с голове на Джовани Симеоне и Горан Пандев съответно във 2-ата и 37-ата минути, но през втората част заиграха отпуснато и бяха наказани с попадения на Роландо Бианки и Жан-Армел Дрол в 52-ата и 63-ата минута. До края на редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол и така се стигна до продължения.

В тях Дженоа показа повече класа. Горан Пандев в 100-ата и Никола Нинкович в 117-ата минута сложиха точка на спора, а в последната минута Франческо ди Нолфо направи загубата на Перуджа по-почетна. В следващия кръг Дженоа гостува на Лацио на "Стадио Олимпико.

Представящият се неубедително в Серия А тим на Болоня постигна разгромна победа в турнира за Купата на Италия. В мач от 1/16-финалите намиращият се на 14 място във временното класиране отбор се наложи над лидера в Серия Б Верона с 4:0. Резултатът не отговаря на показаното на терена в пълна степен, тъй като Верона игра добре и успяваше да държи под напрежение вратаря на Болоня Алфред Гомис в началото и на двете полувремена.

Резултатът беше открит от Ди Франческо в 31-ата минута. С два гола за успеха се отчете бившият играч на Ница Антони Муние в 39-ата и 86-ата минути, а шведът Крафт сложи точкка на спора в 90-ата.

Съперник на Болоня в 1/8-финалите е отборът на Интер, а мачът е на 11 януари на "Сан Сиро".