Италианският Авелино с Андрей Гълъбинов изпуснаха победата у дома срещу Пескара в двубой от 27-ия кръг на Серия В - 1:1.

Домакините бяха по-активни през целия мач, като в първата част гостите бяха така натикани в собствената си половина. Гълъбинов имаше добри възможности в 26-ата и 33-ата минута, но мощните му изстрели не намериха целта. Монологът на Авелино продължи и през второто полувреме.

В 71-ата минута натискът беше материализиран с гол на Смит, който се разписа с глава. В 90-ата минута домакините имаха възможност да удвоят, но не успяха и бяха наказани при последвалата контраатака, когато с първия си удар в очертанията на вратата, гостите от Пескара изравниха.

В герой за Пескара се превърна Капрари, а тимът му прекъсна серията си от шест поредни загуби. Авелино пък продължава да търси първа победа през 2014 г.