Отборът на Лацио взе глътка въздух, след като спечели първия си мач за годината. Римляните разгромиха Ливорно с 4:1 в среща от 18-ия кръг на Серия "А" и се отдалечиха от зоната с изпадащите отбори.

Въпреки изразителния резултат, победата съвсем не дойде лесно за Лацио. След първото полувреме домакините губеха в резултата с 0:1. Точен за Ливорно бе Бергволд в 7-ата минута. След почивката "орлите" наложиха натиск и в 47-ата минута новото попълнение Сержо Флокари изравни. Нападателят се разписа след подаване на Сарате.

Само 7 минути по-късно Флокари взриви трибуните на "Олимпико", реализирайки втория си гол в мача. Този път архитект на попадението бе влезлият като резерва Томазо Роки. Именно гологлавият нападател сложи точка на спора в 72-ата минута, когато се разписа за 3:1. Крайният резултат оформи сърбинът Коларов от дузпа в последната минута на мача.

ЛАЦИО - ЛИВОРНО 4:1
0:1 Бергволд (7')
1:1 Флокари (48')
2:1 Флокари (55')
3:1 Роки (72')
4:1 Коларов (90'-дузпа)