Отборът на Фиорентина съхрани живи шансовете си за място в Топ 3, след като победи Киево с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Серия „А".

Капитанът на домакините Мануел Паскуал се разписа от свободен удар в 4-ата минута, но още преди почивката „летящите магаренца" успяха да изравнят след гол на Исаак Кофи. През втората част момчетата на Винченцо Монтела наложи сериозен натиск, който даде резултат чак в 78-ата минута, когато се разписа резервата Марсело Ларонго.

Благодарение на победата Фиорентина остава на 6-а позиция в класирането, като има на сметката си 45 точки, само с 3 по-малко от третия Милан.

Бавно, но славно, към европейските квоти се предвижва и отборът на Удинезе. „Фриуланите" записаха победа с 1:0 като гост на Пескара и вече имат 40 точки, колкото и 8-ият в класирането Рома.

В същото време Сиена направи задачата си за оцеляване в елита изключително сложна, след като отстъпи с 0:2 у дома пред един от преките съперници - Аталанта. В герой за бергамасците се превърна Джакомо Бонавентура, който се разписа по веднъж в двете полувремена.

Продължава и възходът на Сампдория. „Моряците" вече в горната част на класирането, след като записаха 10-ата си победа за сезона. Самп се наложи с 1:0 над Парма, а дежурното си попадение вкара нападателят Мауро Икарди, който бе точен в 58-ата минута.