Фиорентина продължава с неубедителните си представяния в Серия „А". „Виолетовите" направиха нулево равенство като гост на Сампдория. Така вместо да гонят Шампионска лига, сега „виолетовите" ще трябва да пазят мястото си в Лига Европа.

В момента тимът на Винченцо Монтела е на 4-о място с 52 точки, на цели 9 от 3-ия Наполи, който е и с мач по-малко.

В друг мач от 31-ия кръг на Серия А  Лацио победи Парма с 3:2. Така „орлите" се върнаха към успехите след два поредни мача без успех.  Лацио поведе в 15-ата минута чрез Сенад Лулич, но 26-ата Джонатан Биабиани изравни.

Лацио отново излязоха напред в началото на второто полувреме с попадение на Мирослав Клозе в 67-ата мин., но гостите пак изравниха, при това в края на срещата, в 81-ата мин., след автогол на Микаел Сиани. И когато изглеждаше, че двата отбора ще разделят по точка, в 93-ата мин. Антонио Кандрева донесе успеха на домакините с 3:2.