Отборът на Удинезе изненадващо победи Фиорентина с 4:0 в отложен мач от 20-ия кръг на Серия "А". "Фриуланите" спряха серията от три поредни успеха на своя опонент, който се беше устремил към местата в европейските клубни турнири.

Резултатът на "Артемио Франки" беше открит в 12-ата минута, когато Педро Мари неочаквано се превърна в острието на "черно-бялата" атака. Испанецът изненада всички с решението си да шутира от малък ъгъл, което остави безпомощен Терациано.

В 36-ата минута Удинезе сътвори страхотна контра, при която Съксес стреля опасно, а Жерард Деулофеу беше на точното място, за да сътвори головата добавка.

През втората част Винченцо Италиано направи оптималните смени за развой на събитията, но вместо това "намери" още два гола в мрежата на "виолетовите".

В даденото от съдията продължение първо се разписа бразилецът Уолъс, а буквално в нападението след него вкара и Дестини Удоджи.