Фиорентина победи Сампдория с 2:0 в двубой от 5-ия кръг на италианската Серия "А". С успеха "виолетовите" прекъснаха серията от 4 поредни успеха на генуезците от началото на сезона.

На своя стадион "Артемио Франки" играчите на Чезаре Прандели надиграха тотално своя опонент и направиха най-добрия си мач от началото на сезона. Попаденията за отбора от Флоренция станаха дело на Стеван Йоветич и Алберто Джилардино.

Първото полувреме премина под диктовката на "виолетовите". Играчите на Чезаре Прандели постепено овладяха средата на терена и създадоха няколко опасни положения. В 14-ата минута нападателят Алберто Джилардино бе изведен очи в очи с вратаря на Самп, но ударът му мина на сантиметри от десния стълб. В 26-ата минута хубава атака на домакините завърши с перфектно центриране на Маркиони, който сложи топката на главата на оставения непокрит Йоветич. За младият нападател остана най-лесното и резултатът бе открит - 1:0.

След попадението гостите имаха шанс да изравнят, след като Пацини изведе отлично Манини, но вратарят на Фиорентина Фрей показа невероятната си класа и спаси.

Секунди по-късно "виолетовите" поискаха дузпа за нарушение срещу Йоветич, но съдията даде знак играта да продължи. До края на първата резултатът се запази.

През втората част гостите не намериха футболни аргументи и заслужено Фиорентина стигна до втори гол. Негов автор стана Алберто Джилардино, който се разписа с глава след отлично центриране на Варгас. До края на двубоя положения за "виолетовите" изтърваха Йоветич, Сантана и Джилардино.

С победата Фиорентина има 10 точки в своя актив, а Сампдория остава с 12.