Фиорентина си върна върха в Серия "А" след категорична победа над новака в италианския елит Фрозиноне.

"Виолетовите" се наложиха в мача от 11-ия кръг на шампионата с 4:1, с попадения на Ребич, Родригес, Бабакар и Суарес.

Александър Тонев не започна сред титулярите за своя тим, а в последствие и не се появи в игра въобще.

Категоричен и мощен бе натискът на домакините през всички 90 минути от срещата, като те имаха над 10 реални възможности да стигнат до гола.

Само в рамките на 5 минути - между 24-ата и 29-ата, съставът от Флоренция реши всичко в своя полза, като след две асистенции на Фернандес, точни бяха Ребич и Родригес.

Още в минутите, оставащи до края на първата част, бяха отбелязани и всички попадения за домакините в срещата, като се разписаха Бабакар (от дузпа) и Марио Суарес.

3 минути преди края на мача Фрара направи поражението на гостите малко по-почетно, вкарвайки за крайното 1:4, след пас на Лонго.

Втората поредна победа за Фиорентина качи отбора на върха в класирането, като съставът разполага с равен точков актив с втория Интер - 24.

Фрозиноне пък записа три победи в последните си 6 мача, благодарение на което запазва известна дистанция между себе си и застрашените от изпадане състави в таблицата.

Ето и как изглеждаха стартовите 11 на "виолетовите" днес: Татарушану, Родригес, Паскуал, Ронкалиа, Томович, Суарес, Фернандес, Валеро, Бабакар, Бадели, Ребич.