Фиорентина спечели с 3:0 у дома срещу Салернитана в мач от 14-ия кръг от Серия А.

Лукас Белтран откри резултата с точно изпълнение на дузпа още в шестата минута, а Рикардо Сотил направи 2:0 в точно 12 минути по-късно с удар в десния ъгъл.

В 58-ата минута Джакомо Бонавентура оформи класическия успех за домакините с удар отблизо след подаване на Сотил.

Фиорентина се намира на пето място във временното класиране след шестия си пореден успех срещу Салернитана в първенството.

Болоня изпусна  в края победата срещу Лече

Болоня изпусна в края победата срещу Лече

Двубоят завърши при резултат 1:1

Гостуващият тим е на последна позиция в Серия А със само 8 точки, след като допусна осмото си поражение през настоящата кампания.

В друга среща от кръга Удинезе направи зрелищно равенство 3:3 срещу гостуващия Верона, след като изпусна два гола преднина.

Лоренцо Лука се разписа два пъти за домакините, а първото попадение беше дело на бившия футболист на Лудогорец Разград Кристиан Кабаселе.

Тома Анри изравни за Верона в шестата минута на допълнителното време, а преди него точни бяха Милан Джурич и Сирил Нгонге.

Верона има само 10 точки на 19-та позиция в подреждането, докато Удинезе остава единственият отбор в Лигата без успех пред собствена публика и има 12 пункта на 16-та позиция.

По-късно днес Наполи приема Интер Милано в дербито на кръга, докато Рома гостува на Сасуоло.