Фиорентина измъкна първа победа при гостуването си на Ювентус от 20 години насам. "Виолетовите" победиха 3:2 27-кратните шампиони на Италия в пълен с обрати мач на "Стадио Олимпико" в Торино.

Масимо Гоби изведе гостите от Флоренция напред в резултата в 19-ата минута, но с голове на Сисоко и Каморанези Юве обърна развоя на мача.

Резервите Папа Вайго и Пабло освалдо обаче смълчаха 20 993 зрители в Торино с голове в 75-ата и 93-ата минута за първия успех на Фиорентина в Торино след 15 май 1988 година.

В началото на срещата Зебина с глава и Сантана пробваха двамата вратари преди Гоби да открие в 19-ата минута. 28-годишният халф направи двойно с Мартин Йоргенсен и излезе сам срещу Буфон, след което пусна топката под него за 0:1.

"Виолетовите" продължиха доминацията си и можеха да увеличат преднината си, но Монтоливо отблизо пропусна.

В 29-ата минута обаче новото попълнение на Ювентус Мохамед Сисоко вкара първия си гол за "бианконерите", след като прехвърли излезлия Себастиан Фрей със задна ножица.

Обратът стана пълен в 57-ата минута, когато Мауро Каморанези засече от воле центриране на Молинаро отляво и матира Фрей за втори път.

Треньорът на "Ла Виола" Чезаре Прандели реагира мигновенно и пусна в игра аржентинеца Пабло Освалдо на мястото на Томаш Уйфалуши и сенегалеца Ндиайе Папа Вайго на мястото на Мауро Сантана.

Именно двамата влезли на терена се оказаха златните резерви за гостите от Флоренция.

Първо Папа Вайго изравни 15 минути преди края, след като матира Буфон със силен удар по тревата в далечния долен десен ъгъл на вратаря, а в даденото от рефера продължение отново сенегалецът центрира отдясно точно на главата на Освалдо, който на метър от голлинията донесе успеха на Фиорентина и хвърли в екстаз феновете на "виолетовите".

С победата си тимът на Чезаре Прандели се приближи само на точка от Ювентус и третото място в класирането и дръпнаха на Милан вече с 4 точки.

В друг мач от кръга Сампдория не успя да се наложи над коравия отбор на Торино и достигна само до равенство 2:2. "Биковете" на два пъти повеждаха в резултата чрез Джанлука Комото в 18-ата и Давид ди Микеле от дузпа в 51-ата минута, но домакините стигаха до равен резултат с попадения на Луйджи Сала в 45-ата и Антонио Касано в 52-ата минута.

Известният с буйния си нрав нападател Касано получи дежурния си червен картон в 88-ата минута, с което не успя да помогне на съотборниците си за победата в този мач.

Така Сампдория се отдалечи на три точки от шестото място в класирането, на което се на намира отборът на Удинезе, който спечели с 2:0 срещу гостуващия Аталанта.

Успехът за домакините дойде още през първото полувреме на срещата, като точни бяха Фабио Куалярела в 30-ата и Антонио Ди Натале в 32-ата минута.

• Ювентус - Фиорентина 2:3
    0:1 Гоби (19), 1:1 Сисоко (29), 2:1 Каморанези (57), 2:2 Папа Вайго (75), 2:3 Освалдо (90+3)

Ювентус: Буфон, Григера, Зебина, Легроталие, Молинаро, Каморанези (66-Ночерино), Сисоко, Дзанети, Дел Пиеро (71-Якуинта), Паладино, Трезеге

Фиорентина: Фрей, Кролдруп, Гамберини, Уйфалуши (62-Освалдо), Донадел, Монтоливо, Гоби, Йоргенсен, Кузманович, Сантана (67-Папа Вайго), Пацини