Тимът на Фиорентина победи Удинезе с 4:2 в първия двубой от кръга в италианската Серия "А". "Виолетовите" губеха в резултата на почивката с 0:1, но през втората част разбиха гостите от Удине.

Двубоят бе изключително динамичен и предложи безброй положения пред двамата вратари.

В 28-ата минута Удинезе излезе напред в резултата. Флоро Флорес пое една топка на метър пред границата на наказателното поле и с елегантен удар матира Фрей за 0:1.

Като цяло през първата част и двата отбора създадоха куп положения. Фрей и Ханданович обаче показаха, че са едни от най-добрите вратари в момента с няколко невероятни спасявания.

В началото на втората част съдията отсъди дузпа за нарушение на Домици срещу Джилардино. Зад топката застана Адриан Муту, който майсторски реализира - 1:1.

Изравнителното попадение даде нови сили на Фиорентина. Играта на тима потръгна и в 62-ата минута Рикардо Монтоливо с перфектен диагонален удар завърши красива атака на "виолетовите" за 2:1.

Четвърт час по-късно отново халфът на Фиорентина бе в прегръдките на своите съотборници. Той изстреля от границата на наказателното поле бомбен удар, който спря в мрежата на Ханданович - 3:1.

Само две минути по-късно тосканците довършиха своя съперник. Адриан Муту намери Джилардино пред вратата на гостите и Джила прати в топката в мрежата.

В последните минути Удинезе тръгна да спасява честта си. Така се стигна до 81-ата минута, когато Флоро Флорес преодоля Фрей и стреля към вратата на Фиорентина. На голлинията обаче Комото спря кълбото с ръка. Съдията Орсато не се поколеба и посочи бялата точка и вдигна червен картон за бранителя.

Ди Натале реализира дузпата и оформи крайния резултат.

С победата Фиорентина се изкачи на 4-о място във временното класиране преди останалите мачове. Удинезе пък инкасира втора поредна загуба и след добрия старт, сега се смъкна на 7-о място.

ФИОРЕНТИНА - УДИНЕЗЕ 4:2 (0:1)
0:1 Флоро Флорес 28
1:1 Муту 51-дузпа
2:1 Монтоливо 62
3:1 Монтоливо 77
4:1 Джилардино 79
4:2 Ди Натале 82-дузпа