Фиорентина продължава напред за Купата на Италия. „Виолетовите" победиха Киево с 2:0 като домакин в мач от 1/8 финалите на турнира.

Двете попадения паднаха през първата част. В 29-ата минута Хоакин Санчес стреля от границите на наказателното поле, откривайки резултата. В самия край на полувремето, във втората минута на добавеното време Валеро стреля от фаул, топката се отби в гредата, а Ребич засече за 2:0.

В 68-ата минута Киево остана с десет души на терена, след като Дженаро Сардо получи втори жълт картон.

В 84-ата минута и домакините останаха с човек по-малко, след като Масимо Амброзини получи втори жълт картон. Това обаче не се отрази по никакъв начин на резултата и Фиорентина отстрани Киево.