Отборът на Фиорентина нанесе тежко поражение на Интер, надигравайки го с 4:1 на своя "Артемио Франки" в двубой от 25-тия кръг на Серия А.

С по две попадения на Адем Ляич и Стеван Йоветич, "виолетовите" направиха битката за място в зона Шампионска лига още по-оспорвана, като са доближа на една точка от днешня си съперник.

Този успех бе първи за Фиорентина над Интер от цели шест години насам, но дойде в много важен момент.

"Нерадзурите" окончателно бяха изместени от градския си съперник Милан на четвъртото място. Футболистите на Масимилиано Алегри, които се изправят срещу тези Страмачони следващия уикенд, имат 44 точки, колкото има и третият Лацио, но с мач по-малко. Интер е пети с 43, а Фиорентина на шесто място с 42.

Адем Ляич откри резултата в 13-ата минута с глава след тънка асистенция на Йоветич, а 20 минути по-късно черногорец сам покачи на 2:0. Отново той направи 3:0 10 минути след почивката, а преминалият през Манчестър Юнайтед сръбски полузащитник Ляич напълно съсипа гостите с четвърти гол в 65-ата.

Почетното попадение бе дело на Антонио Касано в 87-ата минута. За Интер това бе първи двубой след тежката травма на големия си лидер и голмайстор Диего Милито.

"Нерадзурите" продължават да се представят ужасно далеч от дома, като имат 1 точка от последните си девет мача навън. Фиорентина пък записа едва втора победа от седем кръга насам, но все още запазва шансове за място в тройката.

ФИОРЕНТИНА - ИНТЕР 4:1

1:0 - Ляич (13')
2:0 - Йоветич (33')
3:0 - Йоветич (55')
4:0 - Ляич (65')
4:1 - Касано (87')

ФИОРЕНТИНА: Вивиано, Томович, Савич, Родригес, Писаро (69 Сисоко), Борха Валеро, Паскуал, Куадрадо (83 Лима), Акуилани, Ляич, Йоветич (73 Ел Хамдауи)

ИНТЕР: Ханданович, Санети, Жуан, Ранокия, Нагатомо, Камбиасо, Кузманович, Ковачич (46 Алварес), Гуарин (58 Перейра), Касано, Паласио (76 Скелото)