Фиорентина победи Специя с 2:1 като гост, за да запази мечтата за Европа. Българинът Петко Христов остана на резервната скамейка за домакините.

Бившият играч на Дженоа и Милан - Пьонтек имаше перфектен шанс за гол в 16-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за гостите, но беше неточен от бялата точка. В 42-ата минута той "поправи" и отбеляза гол, първи негов в Серия А след пауза от 799 дни, когато през декември 2019 г. отбеляза гол за "росонерите" в двубоя с Болоня.

Андреа Пирло поема слабак в Италия

Води преговори

Радостта за Виола продължи до 75-ата минута, когато защитата на Фиорентина направи голяма грешка, а Кевин Агудело ги "наказа" за 1:1. Жокерът за Фиорентина беше Софян Амрабат, след като мароканецът отбеляза хубав гол от разстояние в 89-ата минута за победа.