Фиорентина успя да стигне до впечатляващата победа с 5:2 над Наполи. На "Диего Армандо Марадона" след много драма, три червени картона и 120 минути изтощителна игра, "виолетовите" елимираха неаполитанци в осминафиналите на Купата на Италия.

Душан Влахович продължи голмайсторската серия и тази година, когато в 41-ата минута изведе "виола" напред в резултата, но Наполи реагира бързо и в 43-ата минута Дрис Мертенс изравни 1:1. Смяташе се, че Наполи имаше голямо предимство, когато вратарят на Фиорентина Бартоломей Драговски получи червен картон за фаул срещу Елмас в края на полувремето, но в крайна сметка това не донесе нищо за тима му.

Козенца обяви официално Андреа Христов

Българинът вече има изиграни три мача за отбора

В 58-ата минута на срещата Кристиан Бираги от свободен удар отбеляза хубав гол от разстояние. Наполи остана с играч по-малко, когато в 84-ата минута Лозано получи червен картон за нарушение над Нико Гонзалес. Тогава мачът придоби друго измерение, с много дуели на терена, за да получи втори жълт картон Фабиан Руис в 92-ата минута, а Наполи да играе с 9 играчи. Въпреки това, след отчаян опит на домакините, Петанья изравни на 2:2 в 94-ата минута, за да форсира продълженията.

В продълженията се усещаше, че Наполи играе с девет играчи, нещо, което Лоренцо Венути използва в 105-ата минута на мача и Кшищоф Пионтек с първия си гол за клуба от Флоренция в 108-ата минута за 2:4, за Юсуф Малех сложи сол на раните на домакините с гол в 119-ата минута за крайното 2:5.

Фиорентина ще играе с Аталанта на 1/4-финалите.