Отборът на Фиорентина се доближи само на 3 точки от третия в класирането Милан. Това стана факт, след като „виолетовите" надвиха с 2:0 като гост Аталанта в мач от 32-ия кръг на Серия „А".

След нулевото първо полувреме на „Атлети адзури д'Италия", гостите от Флоренция откриха резултата в 61-ата минута от дузпа, която бе успешно изпълнена от Давид Пизаро. Любопитното е, че това беше трети пореден гол, който Фиорентина вкарва от дузпа, след двата срещу Милан преди седмица (2:2).

Малко по-късно пък резервата Марсело Ларондо подпечата успеха на флорентинци, вкарвайки за 0:2. Иначе през първата част домакините от Аталанта имаха няколко добри положения, но стражът на гостите Емилиано Вивиано бе на точното място след удари на Ливая и Денис.

Голямата звезда на Аталанта - Херман Денис, който преди седмица наниза хеттрик във вратата на Интер, получи червен картон в заключителните минути на двубоя.

Така преди останалите срещи от кръга, Фиорентина събра на сметката си 55 точки и вече има само 3 по-малко от третия в класирането Милан. В неделя вечер „росонерите" приемат Наполи в едно от дербитата на кръга, като при грешна стъпка автоматично ще върнат „Ла Виола" в борбата за място в зона Шампионска лига. Още повече, че в следващия кръг Милан гостува на шампиона и лидер Ювентус, докато Фиорентина приема у дома Торино.