Фиорентина разгроми Рома с 4:1 в мач от 33-ия кръг на Серия "А". По този начин "виолетовите" на практика изхвърлиха столичани от борбата за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Разликата между двата тима е вече 6 точки, а 5 повече от "вълците" има и заемащия петата позиция Дженоа. Това бе първа победа за Фиорентина над Рома от 8 години насам.

Домакините поведоха още в 7-ата минута. Варгас откри със страхотен шут извън наказателното поле.

В 13-ата Матео Бриги можеше да изравни. Той се опита да засече с шпагат центриране отдясно, но не уцели вратата.  В 38-ата Тоти го изведе по перфектен начин сам срещу Фрей, но ударът му отново бе неточен.

Веднага след почивката "виолетовите" удвоиха аванса си. Йоветич изведе Семиоли по крилото, той центрира право на главата на Джилардино и последният не сбърка.

Малко по-късно Баптища вече виждаше как ударът му влиза във вратата на Фиорентина, но Паскуал изби почти от голлинията.

В 58-ата минута Марко Касети нацели гредата на Фиорентина, а след това мачът за Рома на практика свърши, след като Давид Писаро бе изгонен пресилено за спречкване с противников играч.

Третият гол за Виола не закъсня. В 67-ата Джилардино се измъкна то защитата на столичани, навлезе в наказателното поле, финтира Касети и простреля Артур за 3:0.

7 минути по-късно влзелият като резерва Масимо Гоби покачи на 4:0 с първото си докосване до топката. Един от най-добрите в тима на Фиорентина тази вечер - Алберто Джилардино, бе замесен и в този гол. Той засече с глава центриране отдясно, Артур отрази удара му, но притичалият Гоби я за насочи в мрежата.

Рома все пак се отсрами в 86-ата минута, когато след самостоятелен пробил Жулио Баптища вкара почетното попадение за гостите.

В друг мач от кръга днес Киево загуби у дома от Удинезе с 1:2. Д'Агостино откри от дузпа за "фриуланите" в 35-ата минута, Пелисиер изравни в 71-ата, но с втори гол на Д'Агостино в последните секунди, гостите грабнаха трите точки.