Италианският Фиорентина официално върна нападателя Кейрисон обратно на Барселона, съобщава италианската преса.

Бразилецът пристигна във Флоренция под наем през януари, но участва само в няколко двубоя на "виолетовите", вкарвайки само 2 гола. По договор нападателят трябваше да остане в Италия 18 месеца, но в крайна сметка ще се завърне на "Ноу Камп" до няколко дни.

"Фиорентина постигна договорка с Барселона да върне привлечения под наем Кейрисон Де Соуса Канейро. Клубът е благодарен на футболиста за тези четири месеца съвместна работа. Той записа 285 минути с екипа на "виолетовите" и вкара два много важни гола - срещу Лацио и Интер. Желаем му успех!", се казва в официално съобщение на клуба.