Фиорентина постигна важна победа с 2:1 над Аталанта в двубой от 11-ия кръг на Серия "А".

В основата на успеха на "виолетовите" отново бе Алберто Джилардино, който се завърна в състава, след като пропусна последните два шампионатни мача на тима заради наказание. Фелипе Мело изведе Фиорентина напред в 20-ата минута. Три минути по-късно Джилардино удвои.

През втората част Аталанта се опита да стигне до нещо повече и в 77-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Комото в наказателното. Зад топката застана Флокари, койно направи 2:1.

До края резултатът се запази и тосканците се поздравиха с победата.

В друг мач Лацио надделя над Сиена с класическото 3:0. Сарате изведе Лацио напред в 58-ата минута. В последните минути Роки вкара две попадения и оформи крайния резултат.

Наполи също продължава с добрите игри. Попаденията вкараха Салайета и Манини.