Отборът на Фиорентина е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия. "Виолетовите" се наложиха с 3:2 над Лацио и ще чака своя съперник в следваща фаза. Като цяло домакините бяха по-активният отбор и заслужено се поздрави с успеха.

През първото полувреме тосканците бяха по-активният отбор и заслужено взеха аванс от два гола. В 9-ата минута Адриан Муту се възползва от отличен пас на Джилардино и откри резултата. Малко преди края на първата част отново Джилардино намери Муту, който с удар от границата на наказателното поле направи Муслера безпомощен за 2:0.

В 50-ата минута Сарате успя да върне едно попадение за "орлите". Нападателят нахлу през четирима играчи на Фиорентина и след рикошет топката спря в мрежата на Фрей за 2:1.

В 59-ата минута Фиорентина възстанови статуквото. Това стана след центриране от корнер и попадение на Пер Кролдруп. Датският бранител се разписа с глава след неточен удар на Муту.

Въпреки това гостите не се отказаха и в 67-ата минута капитанът Томазо Роки върна своя тим в двубоя. Нападателят на Лацио получи топката в наказателното поле, преодоля Кролдруп и с точен удар направи Фрей безпомощен за 3:2.

До края играта бе равностойно като Лацио не успя да упражни натиск.
На полуфиналите тимът на Чезаре Прандели ще се изправят победителя от двубоя между Интер и Ювентус.