Фиорентина се класира на финал за купата на Италия след победа с 2:0 над Удинезе в мач-реванш от турнира.

Капитанът Мануел Паскуал се разписа в 14-ата минута, а Хуан Куадрадо взриви трибуните с втори гол в 61-ата минута.

"Виолетовите" се класираха напред с общ резултат 3:2, след като загубиха с 1:2 първата среща на "Стадио Фриули" в Удине.

В края на срещата червени картони от гостите получиха Домици и резервата Агиеманг-Баду.

Това е първи финал за Фиорентина от 2001 година насам, когато тимът спечели трофея, побеждавайки Парма с общ резултат 2:1 след два мача.

В сблъсъка за купата "Ла Виола" очаква победителя от двойката Наполи - Рома. След първата среща столичани водят с 3:2, а реваншът е в сряда вечер.