Фиорентина продължава да се представя изключително стабилно през новия сезон в италианската Серия "А". Тосканци надвиха Каляри с 3:0 в последен мач за кръга и по този начин се изкачиха до петото място във временното подреждане с актив от 14 точки. Толкова имат още Ювентус и шампионите от Наполи.

Селекцията на Винченцо Италиано реши всичко в своя полза още до почивката, когато паднаха и две от попадения на "Артемио Франки".

Още в третата минута "виолетовите" поведоха в резултата, след като Нико Гонзалес се разписа след асистенция на Белтран. Още по-добре за Фиорентина стана в 21-ата, когато Алберто Досена си отбеляза автогол

След паузата домакините държаха контрол над събитията, а в самия край остана време и за резервата Нзола, който се нуждаеше от 19 минути на терена, за да оформи класиката в даденото от съдията продължение.

В следващия кръг Фиорентина гостува на Наполи, а Каляри приема у дома Рома.