Фиорентина победи Рома след много битка. "Виолетовите" триумфираха на "Артемио Франки" с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на Серия "А".

Срещата беше изключително напрегната. С най-сериозни пропуски се отличи Един Джеко, който можеше да вкара поне няколко гола. След почивката пък Раджа Наинголан едва не счупи гредата с изстрел от малък ъгъл.

В крайна сметка, в последните минути на мача Милан Бадел донесе успеха за "виолетовите" след като получи пас, засече от движение и насочи кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл. При изстрелът му обаче останаха съмнения за засада на Калинич, който беше близо до Шчесни. До края не падна ново попадение и срещата завърши 1:0.

След този мач Фиорентина постигна първа победа у дома над Рома за първенството за първи път от 2011 година. "Виолетовите" събраха шест точки от три срещи, като тимът е с мач по-малко.

"Вълците" пък допуснаха първа загуба през новия сезон и остават на 3-та позиция със 7 точки.