Фиорентина постигна трета победа в Серия „А", след като се наложи с минималното 1:0 над Киево като домакин. Като цяло срещата бе доста слаба, въпреки че отборът на домакините бе по-активният на терена.

Мачът на „Артеми Франки' започна доста вяло, а през първите минути головите положения пред двете врати почти липсваха. В 31-ата минута добра възможност се откри пред Муту, но руменецът не бе концентриран и логично пропусна.

През второто полувреме нищо на терена не се промени. „Виолетовите" задържаха повече топката, но трудно стигаха до опасни положения пред вратата на Сорентино.В 47-ата минута Хуан Мануел Варгас опита удар, но той бе блокиран от защитник на „летящите магаренца"  и топката излезе в корнер.

Така се стигна до 81-ата минута, когато резултатът бе открит. Черси се разписа, след като удар на Джилардино бе блокиран. Нападателят се пребори и отправи нов удар, след който топката попадна в Черчи, който 2 метра я прати в мрежата.

В 93-ата минута при контаатака на Фиорентина Алесио Черчи нацели и греда. В даденото от съдията продължение Киево имаше три положения за гол, но до такъв не се стигна.