Фиорентина и Торино не успяха да се победят в мач от 26-ия кръг на италианското футболно първенство.

Двата тима предложиха истинско зрелище на зрителите на "Артемио Франки" във Флоренция, в което липсваше единствено успехът за един от съставите. Спорът приключи при резултат 2:2.

"Виолетовите" водеха след повече от час игра с 2:0 с попаденията на Рикардо Сапонара и Никола Калинич.

Тогава Андреа Белоти от Торо изпусна дузпа, но малко по-късно се реабилитира с две попадения и изкова поне точката на тима си.

Фамозни "жребчета" биха шута на Фиорентина от Лига Европа

Ларс Щиндъл сломи "виолетовите" с хеттрик

Този мач започна с атаки още от самото си начало. И след само осем минути игра резултатът вече беше открит. Тогава Борха Валеро стигна до изстрел в наказателното поле, но вратарят изби. Топката стигна до Сапонара и с мощния си шут той не остави шансове на вратаря за 1:0.

Натискът на домакините от Флоренция продължи и те логично стигнаха и до второ попадение, което падна след статично положение. В 38-та минута Борха Валеро центрира от корнер и качи топката на главата на Калинич, който прониза мрежата за 2:0.

Снимка 273797

Така почивката дойде при два чисти гола аванс за Фиорентина, но "биковете" не бяха казали тежката си дума. Първият им шанс да намалят резултата беше в 60-та минута, но тогава Андреа Белоти изпусна дузпа.

Но само пет по-късно се реабилитира по най-добрия начин. Тогава след корнер се стигна до поредица подавания по дължина на наказателното поле и в крайна сметка той беше във вратарското поле и прониза мрежата за 1:2.

Снимка 267562

А това не беше всичко в този мач.

Само пет минути преди края Белоти се разписа за 2:2, когато след продължително разбъркване топката стигна до него и той щеше да скъса мрежата с шута си.

В крайна сметка повече попадения нямаше. Така Фиорентина има 41 точки на осмото място и все повече се отдалечава от зона "Европа". Торо е на позицията под "виолетовите", но е с цели пет точки по-малко.