Фиорентина може да защити претенциите си за участие в ШЛ с победа над Сампдория на "Артемио Франки" в неделното дерби от италианската Серия «А». Гостите, които са на 4 т. от флорентинци, обаче също имат европейски амбиции.

Момчетата на Чезаре Прандели са непобедими на своя стадион от февруари. Фрей не е допускал гол от 270 минути пред собствена публика, което дава на съотборниците му необходимата увереност. Домакините обаче имат малко време да се възстановят от 1/2-финала за купата на УЕФА срещу Рейнджърс (0:0) в четвъртък, още повече че самолетът им се приземи в Италия заради мъгла в Болоня. Миналия сезон двубоят завърши 5:1 на "Франки". Муту е в отлична форма и в последните 3 мача неизменно се разписва във вратата на „мореплавателите".

Пътуването на Самп до Тоскана ще бъде под знака на неубедителните изяви на генуезци като гост - само Катания, Каляри и Реджина загубиха своите домакинства срещу възпитаниците на Валтер Мацари.

"Мореплавателите" нямат проблеми със състава и вероятно ще заложат на 3-5-2. Кристиян Маджо, едно от откритията на сезона, ще подпомага в атака Касано и възродения 32-годишен нападател Клаудио Белучи, който с 12-те си гола до сега постави личен рекорд.