Фиорентина и Рома не излъчиха победил в дербито на 11-ия кръг на "Серия" А и завършиха 1:1.

Ел Шаарауи загърбва трансфер в Англия заради Рома

Нападателят е в очакване да подпише своя нов договор с "джалоросите"

Домакините откриха след груба грешка, от която се възползва Джовани Симеоне, който сам срещу Робин Олсен се опита да го финтира и беше покосен. Видеоповторението даде повод на съдията Лука Банти да отсъди дузпа, но решението остана дискусинно. Жордан Веету беше безпощаден за 1-0 в 32-та минута.

Миленкович отвърна за Рома с греда в 36-а минута. Но резултатът се запази до почивката.

През второто полувреме домакините изпуснаха няколко изгодни положения за гол и бяха наказани. Алесандро Флоренци изравни в 85-а минута след неразчетено излизан на вратаря Албон Лафон.

В добавеното обратът можеше да стане пълен, но опасен удар на Едвин Джеко беше спасен от Лафон.

Фиорентина е на шесто с 16 точки, а Рома са непосредствено след "виолетовите" със същия точков актив.