Фиорентина и Интер не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в супермач на "Артемио Франки". Двата отбора предложиха зрелище с много обрати, което в крайна сметка завърши без победител.

Точни за Фиорентина бяха Кейрисон и Кролдруп, а за Интер Милито и Ето'о. Така утре Интер може да сдаде първото място, ако Рома спечели мача си с Аталанта.

Двубоят във Флоренция започна на изключително високи обороти, а головите положения не закъсняха. Още в третата минута Снайдер отправи страхотен удар, който бе с мъка избит от Фрей. Малко по-късно и Милито излезе на стрелкова позиция, но от 2-3 метра с глава нацели гредата.

Фиорентина отговори със страхотна контраатака в 12-ата минута, която матира защитата на Интер. Комото пусна страхотен пас към Кейрисон, който от няколко метра на празна врата не сгреши - 1:0. До края на първата част мачът продължи да е интересен, но нови голове не паднаха.

След почивката нищо на терена не се промени. В 48-ата минута Йоветич пропусна страхотен шанс да удвои аванса на "виолетовите", след като от няколко метра стреля в аут.

В следващите няколко минути Интер наложи тотален натиск, като Милито на два пъти пропусна да изравни резултата. Логичното се случи в 75-ата минута.

При една отлична атака Майкон центрира прострелно и този път нищо не бе в състояние да спаси Фрей - 1:1. Силната игра на шампионите продължи и в 81-ата минута Ето'о вкара за 1:2. Камерунецът завърши по отличен начин нова скоростна атака на своя отбор, а с асистенция се отчете Балотели.

Радостта на "нерадзурите" обаче бе кратка. В ответната атака Фиорентина стигна до изравнителен гол, дело на Кролдруп.

Защитникът се разписа след центриране от корнер, наказвайки груба грешка на Жулио Сезар. До края на мача нови голове нямаше и в крайна сметка двата отбора поделиха по точка.

ФИОРЕНТИНА - ИНТЕР 2:2

1:0 Кейрисон (12')
1:1 Милито (75')
1:2 Ето'о (81')
2:2 Кролдруп (82')

ФИОРЕНТИНА: Фрей, Комото, Натали, Кролдруп, Паскуал (Фелипе), Сантана (Де Силвестри), Болати, Монтоливо, Гоби, Йоветич, Кейрисон (Джилардино)

ИНТЕР: Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву (Балотели), Санети, Камбиасо (Куарешма), Пандев (Мунтари), Снайдер, Ето'о, Милито