Отборите на Фиорентина и Аталанта си спретнаха истинско голово зрелище в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Италия. Срещата на "Артемио Франки" завърши при равенство 3:3, което донякъде дава леко предимство на гостите за задаващия се реванш.

Публиката във Флоренция стана свидетел на едно емоционално първо полувреме, през което паднаха цели 4 гола.

Началото бе ударно за "нерадзурите", които между 16-ата и 18-ата минути реализираха две попадения. Йосип Иличич беше под пара като на два пъти асистира за превърналите се в голмайстори Гомес и Пашалич.

Виола отговори подобаващо на предизвикателството и до почивката стигна до частичния обрат чрез двете си млади звезди Федерико Киеза и Марко Бенаси.

Снимка 409468

Източник: EPA/БГНЕС

Аталанта отново взе водачеството в 58-ата минута. Холандецът Де Роон отправи истински снаряд от над 20 метра, който без малко не остави дупка в тялото на безпомощния в тази ситуация страж на домакините Албан Лафон.

"Виолетовите" все пак намалиха щетите до минимум, след като крайното 3:3 беше оформено от Луис Муриел 12 минути преди края. Киеза се измъкна зад гърба на Манчини и пусна пас в перспектива за колумбиеца, който надбяга своя персонален пазач и не остави шансове на Бериша.

В другия полуфинален двубой, Лацио и Милан вчера завършиха при нулево реми.

Лацио и Милан не си вкараха на "Олимпико" в първи полуфинал за Купата на Италия

Развръзката остава за реванша

ФИОРЕНТИНА - АТАЛАНТА 3:3

0:1 Гомес (16"), 0:2 Пашалич (18"), 1:2 Киеза (33"), 2:2 Бенаси (36"), 2:3 Де Роон (58"), 3:3 Муриел (79")

СТАДИОН: "Артемио Франки"

СЪДИЯ: Даниеле Довери

ФИОРЕНТИНА: Лафонт, Бенаси, Бираги, Кечерини, Киеза, Дабо, Жерсон, Уго, Миленкович, Муриел, Верето

АТАЛАНТА: Бериша, Кастан, Де Руун, Гомес, Хатебур, Иличич, Манчини, Паломино, Пашалич, Толой, Сапата