Фиорентина надделя над единайсеторката на Киево, в среща от 17-ия кръг на Серия "А".

"Виолетовите" се наложиха с 2:0, след попадения на Калинич и Иличич.

Домакините записват силен сезон, като най-големите им успехи до момента са свързани именно със Серия "А". Те влязоха в този кръг от 2-ра позиция, като изоставането им от върха възлизаше на 4 точки.

"Виолетовите" имат напълно реални шансове да се поздравят със завръщане в Шампионската лига, а това би се случило ако запазят позицията си в Топ 3.

През последната седмица Фиорентина претърпя два много неприятни удара - първо загубата от Ювентус (1:3) на местно ниво, а след това и сензационно отпадане от турнира на купата на страната, където отстъпи с минималното 0:1 на Карпи. По този начин тимът на Пауло Соуса получава възможност да се съсредоточи върху представянето си в Серия "А".

Така днешната среща имаше огромна стойност за домакините, които не можеха да си позволят втора поредна шампионатна загуба при положение, че имат огромни амбиции.

Гостите от Киево намериха себе си през последния месец, като записаха 3 победи в рамките на последните си 4 шампионатни срещи - едно отлично постижение. Те стартираха този кръг от 10-а позиция в генералното подреждане, което е едно прилично постижение.

„Летящите магарета" бяха показвали многократно, че са отбор, който умее да поднася изненади, но силите им не стигнаха, за да успеят да сюрпризират Фиорентина, още повече пък на „Артемио Франки".

Мачът днес бе решен още в средата на първото полувреме.

Тогава, в рамките на 12 минути съставът от Флоренция стигна до двете си, оказали се решителни, попадения.

Първо Федерико Бернардески асистира на Никола Калинич за 1:0 в 20-ата минута, а малко по-късно, отново 21-годишният италианец се отчете с голов пас, като този път той бе предоставен на Иличич.

През вторите 45 минути домакините дори се опитаха да увеличат преднината си, но така и не стигнаха до последващи попадения.

Във временното класиране Фиорентина поделя второто място в таблицата с Наполи, който също се добра до успех в текущия кръг. Киево е десети.