Още в началото Хуан Мусо трябваше да проявява добър рефлекс, след като в 20-ата минута се наложи да отразява удар с глава на Нико Гонзалес. Интересно беше и от другата страна на терена, където Драговски същ се намеси добре, но при шут на Теун Коопмейнерс.

Фиорентина поведе в 56-ата минута, когато Гонзалес видя пролука между центъра на бергамаската защита и изведе по отличен начин Кжищоф Пьонтек. Полякът демонстрира позабравеното си умение да реализира попадения и под плонжа на Мусо направи 1:0.

В 61-ата изравнителен гол на Аталанта беше отменен поради засада. Това покачи нивото на напрежение на "Артемио Франки" и в 180 секунди по-късно наставникът Гасперини беше изгонен с директен червен картон.

Победата изкачи Виола до седмото място в класирането. Аталанта остава пети, но изпусна отлична възможност да изравни по точки четвъртия Ювентус.

Милан и Салернитана завършиха наравно 2:2