Филипо Индзаги и неговият Венеция спечелиха промоция в Серия "Б" на италианския футбол.

Отборът завърши 1:1 с аутсайдера Фано пред препълнените трибуни на стадион "Пиерлуиджи Пенцо" в мач от 35-ия кръг на първенството.

Лидерът в Лега Про - Група "Б", третото ниво на италианския футбол, водеше с 11 точки пред втория Парма четири кръга преди края. Венецианците имаха 77 точки след 34-ия кръг, като имаха нужда от едва една точка, за да се спечелят първенството три кръга преди края.

Пипо Индзаги се прави на пророк

Байерн и Ювентус ще играят на финал в Шампионската лига

При голям ентусиазъм във Венеция домакините играха по-добре преди почивката, като с деветото попадение на Стефано Морео поведоха в 38-ата минута.

По трибуните вече празнуваха завръщането на тима в Серия "Б", като пееха: "Вече знам, че другата година, ще играя в събота...". Именно в събота са срещите от Серия "Б", докато тези от Лега Про и Серия "А" в неделя.

В 56-ата минута Капецини изравни за гостите, като малко стресна домакините, които пропуснаха няколко положения, но нов гол в тяхната врата не падна, а това означаваше само едно. Венеция се завръща в Серия "Б" след пауза от 12 години.

Отборът има 78 точки след 35 кръга. Те бяха постигнати след 23 победи, девет равенства и три поражения, като Венеция има втората най-добра атака с 55 гола и най-добрата защита в първенството с 26 допуснати попадения.

Снимка 236822

Вторият Парма има 66 точки, както и мач по-малко, но няма как да настигне лидера в оставащите три кръга, който има по-добри резултати в преките двубой.

Досега СуперПипо имаше само един трофей с Примаверата на Милан през 2014 година, когато изведе юношите на "росонерите" до силния международен турнир - "Виареджо Къп".