Уникално изпълнение на Дъглас Майкон и попадение на Самуел Ето'О в последните 15 минути донесоха победата на Интер с 2:0 над Ювентус в мега сблъсъка от Калчото - Интер излезе начело, а Ювентус може да забрави за участие в Шампионската лига.

За успеха на "нерадзурите" много помогна и изгонването на Момо Сисоко за два жълти картона в 37-ата минута. Дотогава гостите от Торино стояха много добре на терена и дори можеха да поведат.

Добри изяви на Лусио и вратаря Жулио Сезар запазиха вратата на шампиона в първите минути, а на отсрещната врата подобаващо се представи и Джиджи Буфон.

В тези минути мачът стана много изнервен, предвид на големия залог за двата отбора, а Сисоко не издържа на напрежението и получи два жълти картона, което принуди Юве да се затвори в защита. До края на първата част домакините не създадоха особено опасни положения, но след почивката натиснаха с всички сили.

Уникални пропуски на Диего Милито и класата на Буфон задържаха "старата госпожа" в мача, но дойде 75-ата минута, когато Майкон посрещна отбита топка пред дъгата, спря си я на коляно и след няколко секунди флирт с топката я прати неспасяемо зад гърба на Буфон - 1:0.

До края на мача обезверените гости нямаха сили да нападат, а Ето'О посрещна на празна врата опит на Мунтари да шутира и без проблеми вкара за 2:0.

По този начин Интер излезе начело със 70 точки, а Рома трябва да победи Лацио в неделното римско дерби, за да поведе отново с точка. Милан е трети с 64, а Юве е едва шести с 51-а. Торинци напрактика изпуснаха шанса да се класират на 4-о място и сега ще трябва да се надяват на грешки на Палермо и Сампдория.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 2:0

1-0 Майкон 75'

2-0 Ето'О 90'

Интер: Жулио Сезар - Майкон, Санети, Лусио, Самуел - Мота, Камбиасо, Снайдер - Пандев, Милито, Ето'О (Станкович, Балотели, Мунтари)

Ювентус: Буфон - Киелини, Дзебина, Канаваро, Гросо - Сисоко, Диего, Мело, Маркизио, Дел Пиеро, Якуинта (Поулсен, Амаури, Салихамиджич).

Рефер: Дамато

Стадион: "Сан Сиро"