„Новата" Рома тръгна по старому - със загуба! „Вълците" отстъпиха с 1:3 като гост на Сампдория в пореден мач от 24-ия кръг на Серия „А", като по този начин продължават да нямат победа в първенството от началото на календарната година. Това е общо 6-и пореден мач, в който „вълците" се разминават с трите точки.

Иначе двубоят се очакваше с огромно настроение у тифозите на Рома, които взеха глътка въздух след уволнението на Зденек Земан. Маартен Стекеленбург и Даниеле Де Роси, които бяха изпаднали в немилост при Земан, играха пълни 90 минути, но и това не се оказа достатъчно за римляните да запишат успех. Ключовият момент в двубоя бе в началото на второто полувреме, когато при резултат 1:0 Освалдо изпусна дузпа.

След нулевото първо полувреме, домакините излязоха напред в резултата в 56-ата минута чрез Марсело Естигарибия. В 70-ата Пабло Освалдо бе съборен в полето и главният съдия посочи бялата точка.

Освалдо взе топката и се нагърби с отговорността, въпреки, че на терена бе и Франческо Тоти, който не остана никак доволен от решението на Освалдо. Изпълнението на нападателя обаче бе трагично слабо и преднината на домакините остана факт.

И както често се случва в подобни ситуации - когато не вкарваш, ти вкарват. Сансоне доказа правилото и в 73-ата минута удвои аванса на Самп. Гостите се върнаха в мача с попадение на Ламела, но Мауро Икарди в 77-ата минута вкара дежурния си гол и оформи крайното 3:1.