Шампионът на Италия Интер записа 4-а поредна победа в Серия "А". Възпитаниците на Жозе Моуриньо не срещнаха особени проблеми и се справиха с Наполи, надделявайки с 3:1. "Нерадзурите" поведоха с 3:0 още до 33-ата минута, с което сложиха точка на спора. Попаденията за миланския гранд станаха дело на Самуел Ето'о (3), Диего Милито (6) и Лусио (33). За Наполи се разписа Лавеци (38).

Срещата започна ударно за "нерадзурите" и те успяха да поведат още в 3-ата минута. След едно разбъркване в наказателното поле на Наполи, Ето'о се оказа на точното място и успя да чукне топката в мрежата. Три минути по-късно фантастичен рейд на Майкон завърши с ювелирно подаване към Диего Милито, който останал очи в очи с вратаря на гостите не сгреши.

След попаденията гостите се опитаха да изнесат играта и на свой ред да сътворят нещо опасно. Въпреки това Хамшик и Лавеци нямаха ден.

В 33-ата минута домакините стигнаха до трети гол. Негов автор стана Лусио, който се разписа с глава след центриране от корнер.

Попадението окончателно успокои домакините и те дадоха инициативата на своя съперник. Наполи бързо върна един гол. Това се случи в 38-ата минута, когато Лавеци засече един неточен удар по посока вратата на Интер - 3:1.

До края на първата част до нови попадения не се стигна.

След почивката Интер не позволи да се случи изненада и отборът на Жозе Моуриньо записа четвъртата си поредна победа.

Така с 13 точки "нерадзурите" са на върха. Ювентус обаче е с мач по-малко, тъй като утре гостува на Дженоа.