Отборът на Дженоа почти се прости с шансовете си за участие в Шампионската лига. Тимът на наставника Гасперини завърши 2:2 при домакинството си на Киево и вече изостава на 5 точки от конкурента за място в ШЛ Фиорентина. До края на сезона остават само два кръга, като "виолетовите" се нуждаят от точка, за да подсигурят 4-ото място.

Киево излезе напред в резултата благодарение на Пинци през първата част. След почивката домакините стигнаха до пълен отбор след попадения на Милито от дузпа и Оливера. В крайна сметка гостите от Верона се добраха до точката благодарение на попадение на Пелисиер.

Двубоят в Генуа започна с натиск на домакините. Още от първите секунди играчите на Гасперини се втурнаха в атака. Добри възможности се откриха пред Милито, Янкович и Мота, но нападателите на Дженоа нямаха шанс. Точно в минутите, когато пресата на домакините ставаше все по-сериозна, гостите стигнаха до гол. Негов автор стана Пинци, който се възползва от подаване на Лусиано отдясно. До края на първата част "летящите магеренца" вкараха втори гол чрез Пелисиер, който обаче бе отменен поради засада.

Второто полувреме започна със сериозно игрово преимущество за домакините. От своя страна гостите от Верона се бранеха и чакаха своя шанс за втори гол на контраатака. В 57-ата минута съдията Талиавенто отсъди дузпа за нарушение срещу Диего Милито. Аржентинският нападател сам изпълни дузпата и изравни резултата.

След попадението Дженоа продължи да натиска. Наставникът на тима пусна в игра Ван ден Боре и Оливера. Това се оказа правилен ход. В 71-ата минута резервата Оливера вкара втори гол за генуезците, след като изпълни майсторски пряк свободен удар.

Излезли напред в резултата домакините се прибраха и дадоха инициативата на своя съперник. Това им изигра лоша шега и в 85-ата минута Пелисиер се разписа след корнер.

Така резултатът се запази 2:2 и двата отбора поделиха точките. Киево остана на 16-о място във временното класиране, като тимът остава застрашен от изпадане. В същото време Дженоа запази 5-ата си позиция с актив от 62 точки.