Дженоа загуби гостуването си на Киево с 1:2 в ранния мач от неделната програма на Серия „А". „Грифоните" дълго време водеха в резултата, но първо допуснаха изравняване, а в даденото от рефера продължения не издържаха и получиха втори гол.

Така генуезците изпуснаха шанса да оглавят класирането преди мачовете на другите лидери днес. Киево пък вече има два поредни успеха и е в горната половина на таблицата.

Дженоа поведе малко след почивката с гол на Родрига Паласио. Дарио Дайнели обаче направи дузпа в 60-ата минута, за което получи и червен картон. Серджо Пелисиер изпълни от бялата точка, но пропусна.

„Летящите магаренца" обаче не се отчаяха, а натиснаха здраво. Така четвърт час преди края Пелисиер все пак се реваншира и изравни за 1:1. В даденото от рефера продължение Давиде Москардели вкара победното попадение за Киево.