Отборът на Дженоа продължава с отличното си представяне от началото на сезона. В пореден мач от 7-ия кръг на Серия "А", "грифоните" се наложиха с 3:1 като гост на Болоня. Двубоят в Тоскана бе изключително напрегнат, като зрителите станаха свидетели на две дузпи, червен картон и куп интересни моменти пред двете врати.

Резултатът в двубоя откри едно от новите попълнения на Дженоа - Карджа, който се разписа от дузпа в 11-ата минута. До края на първата част момчетата на Гасперини стигнаха и до втори гол чрез Скули в 35-ата минута. При този резултат завърши първата част.

След подновяването на играта Болоня хвърли всички сили да стигне поне до точка. В 52-ата минута Место остави Дженоа с 10 човека на терена, след като получи втори жълт картон. Натискът на тосканци се увеличи и в 85-ата минута Ди Вайо върна интригата, след като се разписа от дузпа. В продължението на мача обаче Сапатер вкара трети гол за гостите, като по този начин осигури успеха на своя тим и оформи крайното 1:3. Благодарение на победата, Дженоа излезе на 5-о място с 13 точки.

В друг мач от кръга изненадващо лидерът Сампдория не успя да победи у дома Парма - 1:1. За "дуковете" не игра Валери Божинов, който лекува контузия. Също наравно, 0:0, завърши и срещата между Сиена и Ливорно.