Борещият се за сребърните отличия в Серия "А" състав на Рома бе на път да запише пореден неубедителен резултат на сметката си през сезона.

"Кралете на равенствата" се проявиха в познатата си светлина и едва успяха да победят средняка Дженоа.

Ако не беше Франческо Тоти обаче, Рома дори щеше да загуби мача.

В крайна сметка гостите се наложиха с 3:2.

Нищо не предвещаваше трудна среща за столичани, като след само 6 минути игра Пероти асистира на Салах, открил резултата на "Луиджи Ферарис".

В 13-ата минута обаче Тахтсидис върна интригата с попадението си за 1:1, изправяйки феновете по трибуните на крака.

До почивката промяна в резултата не бе регистрирана и двата тима се оттеглиха към съблекалните с по една точка в актива си.

През вторите 45 минути обаче Рома изглеждаше коренно различно, като с основна заслуга за това бе героят на тима Франческо Тоти.

След около час игра той се появи на терена, заменяйки Пероти, като минути по-късно Рома се оказа в ролята на догонващ в резултата, след попадение на Паволети.

В 77-ата минута обаче Тоти се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като бе точен за 1:2.

Крайното 3:1 оформи Ел Шаарави, разписал се три минути преди последния съдийски сигнал.

Така Рома временно се изкачи до второто място в класирането, като е с точка повече, но и мач в аванс пред третия Наполи.