Отборът на Ювентус се прости с мечтата си да завърши непобеден сезона в Серия "А". "Бианконерите" допуснаха първа загуба за кампанията, след като отстъпиха с 0:2 при визитата си на традиционно неудобния за тях тим на Дженоа. Селекцията на Макс Алегри бе видимо уморена от драмата с Атлетико (Мадрид) през седмицата и сякаш логично падна в жертва на "грифоните". Извън групата за мача пък дори беше португалската звезда Кристиано Роналдо.

Така разликата между торинци и втория Наполи е "само" 18 точки, като "партенопеите" могат да я намалят, ако спечелят домакинството си на Удинезе по-късно днес.

Рома се издъни и срещу СПАЛ, тимът от Ферара с първа победа у дома от 11 мача

"Вълците" загубиха гостуването си с 1:2

В герои за Дженоа пък се превърнаха Стефано Стураро и Горан Панев, които намериха пътя към мрежата на Матиа Перин.

Снимка 412733

Източник: EPA/БГНЕС

Дженоа започна храбро срещу италианския шампион и сътвори голова ситуация още в 16-ата минута. Тогава Санабрия се бе озовал на отлична позиция, но бившият играч на клуба Матиа Перин спаси "Старата госпожа".

Две минути след това реферът Ди Бело даде дузпа за домакините за игра с ръка на Кансело. След помощта на ВАР, той отмени решението си, тъй като според него Куаме играл първи с ръка.

Сякаш за да върне жеста, арбитърът използва ВАР и в ущърб на Юве в 56-ата минута. Тогава попадение на Пауло Дибала беше отмененo заради засада на Емре Джан.

В 72-ата минута "бианконерите" инкасираха попадение, а негов автор стана техният бивш играч - Стефано Стураро. Халфът стреля много акуратно от дъгата и не остави никакъв шанс на вражеския страж.

Снимка 412732

Надеждите на Юве да се спаси от загуба, бяха направени на пух и прах в 81-ата. Тогава Дженоа реализира втори гол. "Грифоните" осъществиха светкавична контра, при която Куаме комбинира умело с Горан Пандев, а македонският ветеран завърши с подобаващ изстрел в левия ъгъл.

В следващия кръг Ювентус приема у дома Емполи, докато Дженоа гостува на Удинезе.