Дженоа взе глътка въздух в първенството на Италия, след като победи у дома Аталанта с 2:0. Двата отбора започнаха мача в много тежко моментно състояние. Дженоа имаше записана само една победа за последните 6 мача, като същевременно отпадна от Европа и Купата на Италия.

"Грифоните" бяха без наказания Бокеки, както и Папастатопулос, Паладино, Янкович и Каржа, които са контузени. Изненадващо в състава на домакините като титуляр започна Родриго Паласио, който точно се възстанови от контузия. Именно Паласио откри резултата в 18-ата минута, след като бе изведен по отличен начин от Сапатер. Малко по-късно отлична възможност за гол пропиля и Место.

На терена обаче сякаш имаше само един отбор и домакините заслужено стигнаха до втори гол. Ернан Креспо се разписа с глава в 42-ата минута и до голяма степен предреши крайния изход на срещата.

След почивката в игра за Аталанта се появиха Шевантон и Акуафреска, които раздвижиха атаката на отбора, но въпреки това нови попадения не паднаха. Благодарение на спечелените 3 точки Дженоа излезе на 8-а позиция в класирането. Аталанта са на предпоследното 19-о място.