Дженоа и Наполи ще се срещнат в решителен мач за влизане в Серия „А” в последния кръг от първенството на италианската Серия „Б”.

Двата отбора не успяха да си осигурят директна промоция за елита в днешния предпоследен 41-и кръг на втора дивизия.

Наполи победи Лече с 1:0 с гол на Емануеле Калайо в 7-а минута и е втори в класирането. Дженоа загуби при гостуването на Мантова след попадение в последната минута на Емилиано Тарана и е трети в таблицата на точка след Наполи.

Така в последния кръг следващата неделя Дженоа и Наполи ще определят отбора, който ще се присъедини към Ювентус по пътя към Серия „А”. На Наполи е достатъчно и равенство, за да си осигури директна промоция за елита.

Все още съществува възможност и двата отбора да се класират автоматично за майсторската група. Според наредбата в Италия, първите два отбора директно се класират за елита, третият отбор в Серия „Б” може да влезе в елита, без да играе плейофи, но ако има 10 или повече точки от четвъртия в класирането.

В противен случай отборите от трето до шесто място в таблицата играят плейофи за влизане.

Ювентус, който си осигури първото място в Серия „Б” и промоция още миналия месец, загуби като гост с 0:1 от Бари.

Това бе първи мач начело на Ювентус за наследника на Дидие Дешан - Джанкарло Корадини.

Българският нападател Валери Божинов въобще не бе в групата на Юве за този мач, тъй като се подготвя с младежкия национален тим. Както е известно, той игра като преотстъпен в Торино и през новия сезон се завръща във Фиорентина, чиято собственост е.

Класиране в Серия „Б”: Ювентус 85 точки, Наполи 78, Дженоа 77, Пиаченца 67, Римини 64, Мантова 64 и други.