Парма допусна първа загуба за сезона в италианската Серия "А". "Дуковете" отстъпиха с 1:2 в много нервен мач при визитата на Катаня.

Българският национал Валери Божинов започна като титуляр като остана на терена 62 минути, когато бе заменен от Ернан Креспо.

Иначе, домакините поведоха в 12-ата минута, когато точен бе Маскара от дузпа. Изоставайки в резултата, футболистите на Парма се изнервиха и успяха да си заработят цели 6 жълти и 1 червен картон. В 82-ата минута всичко свърши след нова дузпа, превърната в гол от Антенучи. В края на мача Джовинко върна един гол, но това не доведе до нищо друго от по-почетна загуба.

Междувременно, Дженоа изненадващо отстъпи на Киево като домакин с 1:3. Въпреки че Десто откри за домакините още в 6-ата минута,до края на срещата "грифоните" инкасираха три гола дело на Москардели, Марколини и Пелисиер.