Милан победи Интер с 1:0 в голямото градско дерби на 12-ия кръг в италианската Серия „А". Златан Ибрахимович донесе победата на „росонерите", вкарвайки първия си гол в дербито с „червено-черния" екип, след като не малка част от кариерата му премина именно в Интер.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за отбора на Милан. Още в 4-ата минута „росонерите" получиха правото да изпълнят дузпа, при която останаха много съмнения за правотата на арбитъра. Златан Ибрахимович бе изведен на добра позиция, но при спирането на топката се подхлъзна, a при падането бе закачен от бранител на Интер. Потърпевшият застана зад топката и я прати в обратния ъгъл на Кастелаци - 1:0.

След това попадение отборът, воден от Масимилиано Алегри продължи да бъде по-активният на терена. В 24-ата минута Робиньо проби отлично от ляво и стреля, но ударът му премина покрай гредата. Малко по-късно добро положение за гол пропусна и Кларънс Зеедорф. Единствената по-сериозна възможност за Интер се откри през Уесли Снайдер. Ударът на холандеца обаче бе неточен.

След почвиката ситуцията на терена се поизнерви и играта значително се накъса. Все пак Интер съумя да заиграе по-активно. „Нерадзурите" стигнаха до две добри положения за гол, но те бяха пропуснати от Снайдер. Постепенно нервите взеха връх. В 60-ата минута Абате се спречка с Горан Пандев и получи директен червен картон. Въпреки натиска на Интер до края, до нови голове не се стигна.

Интер: Kастелаци, Кордоба, Лусио, Матераци, Киву, Санети, Снайдер, Станкович, Чуквума, Милито, Ето’о

Милан:Абиати, Абате, Неста, Силва, Антонини, Фламини, Амброзини, Гатузо, Зеедорф, Робиньо, Ибрахимович