Вратарят на Милан Дида ще подпише в най-скоро време нов четиригодишен договор с клуба от Милано, съобщават медиите на Апенините. Личният мениджър на футболиста Оскар Дамиани сподели, че подписването на контракта е само една формалност.

33-годишният бразилец вече е седми сезон в клуба, като пет от тях е почти неизменен титуляр. Наставникът на "росонерите" Карло Анчелоти не веднъж е изявявал желанието си, Дида да завърши кариерата си на "Сан Сиро".

В последния месец обаче в Италия упорито се тиражират слухове, че стражът все още не иска да преподпише договора си с клуба и по този начин той ще може да премине в нов отбор в края на сезона.

Дида бе помолил ръководството на "росонерите" да изчакат с новия контракт до края на ноември, но торинският спортен всекидневник "Тутоспорт" твърди, че Милан вече е постигнал принципна договорка със световния шампион и вратар на Ливорно Марко Амелия.