Точно преди 19 години футболистите на Чезаре Малдини успяват да се наложат с разгромното 6:0 над градския си съперник Интер, като записват един от най-паметните си резултати в историята на Милан.

И двата отбора са далеч от очакваното в Серия "А", като се борят за 4-та позиция, даваща право на участие в групите на Шампионска лига, а Рома и Ювентус спорят за титлата.

От Милан не са склонни да се разделят с Бенасер за 30 милиона евро

ПСЖ ще актуализира офертата си в следващите дни

Мачът е трябвало да се проведе два дена по-късно - неделя (13 май), но за тогава е било планирано провеждането на избори и е решено целият 30-и кръг да се играе по-рано. По този начин 181-то дерби между Интер и Милан е насрочено за петък вечер на легендарния "Джузепе Меаца". Стадионът е пълен до краен предел, 80 хиляди зрители чакат началото на първия съдийски сигнал, който прозвучава точно в 20:30 ч.

Само три минути след началото тифозите на Милан вече могат да ликуват. Бразилецът Сержиньо успява да пробие отляво, финтирайки няколко футболисти на съперника, и да центрира между двама, за да достави топката до Джани Командини, който с плътен удар успява да вкара първия си гол в Серия "А" за "росонерите" и да даде аванс на отбора си.

Снимка 236477

Точно 16 минути по-късно отново главните действащи лице са крилото и нападателят. Сержиньо успява да достигне до пас и с невероятно центриране да достави топката до главата на "девeтката" на Милан. Той от своя страна е безпогрешен във въздуха и прави резултата 2:0. Със сигурност ранният двоен удар от страна на Милан успява да разклати Интер. Поразени от двата гола на Командини и невероятните пробиви на Сержиньо, "нерадзурите" изпадат в паника и не могат да се противопоставят на градския си съперник. Въпреки това резултатът остава непроменен до края на първата част.

Второто полувреме също не започва по-различно от първото. Този път на Милан са му нужни 8 минути, за да направи резултата класически. От доста далечно разстояние полузащитникът Федерико Джунти решава да изпрати мека, но изключително точна топка в наказателното поле, която обаче заблуждава вратаря Фрей и това довежда до трети гол във вратата на Интер.

Милан и Интер искат новият им стадион да е готов през 2024 година

Съоръжението ще бъде на паркинга на "Сан Сиро"

Отборът на Марчело Липи изглежда вече сломен, но най-доброто тепърва предстои. В 67 минута отново героят на мача Сержиньо успява с лекота да премине покрай няколко играчи в синьо-черно и да центрира по невероятен начин топката на главата на Шевченко, който вкарва първия си гол в срещата. 10 минути по-късно украинецът успява да отбележи за втори път, след удивителна самостоятелна акция на Каладзе отляво. В 81 минута Милан нанася последния си 6-и удар по Интер, след като и самият Сержиньо успява да запише името си сред голмайсторите.

Нападателят Джани Командини признава, че и до днес все още феновете го разпознават и го спират, питайки го за двата си паметни гола срещу Интер. "Играх само една година в Милано, но беше нещо наистина незабравимо за мен", допълва той. Въпреки тежката загуба Интер успява да завърши пред "росонерите", но и двата тима не влизат в Топ 4.