Ювентус взе глътка въздух и победи Чезена с 3:1, въпреки че отново бе без голяма част от основните си футболисти. „Бианконерите" за пореден път трябва да благодарят на ветерана Алекс Дел Пиеро, който бе в основата на повечето опасни положения пред вратата на Чезена.

Началото на двубоя бе кошмарен за Юве. Още в 11-ата минута резултатът на „Олимпико" в Торино бе открит от гостите, а точен бе Луис Хименес. Голът пообърка домакините, които не можах да се ориентират в следващите минути и можеха спокойно да инкасират още попадения. В 31-ата минута неостаряващия Алекс Дел Пиеро взе нещата в свои ръце и изравни резултата от дузпа.

Малко преди почивката отново Дел Пиеро подаде към Маркисио, който подаде към Куалярела и резултатът стана 2:1.

Второто полувреме бе доста по-спокойно от първото. В 87-ата минута Хасан Салихамиджич пусна към Якуинта, който с хубав удар прати топката в мрежата за 3:1.

В друг мач от кръга Удинезе и Каляри не се победиха и завършиха 1:1.