Първодивизионният Чезена стана поредният отбор, който се класира на 1/8 финал в турнира за Купата на Италия. Тимът от Серия А не срещна никакви затруднения срещу нискоразредния Губио и спечели с "класическото" 3:0 мач от 4-ия кръг в надпреварата.

Чезена имаше пълно приемущество през целия двубой и нито за миг не остави съмнение кой е по-добрият отбор. Още в 11-ата минута домакините откриха резултата чрез Ерион Богдани, който бе точен от дузпа.

Всичко бе окончателно решено през второто полувреме. Първо В 68-та минута Йоан Беналюн вкара втория гол в мача, а крайното 3:0 оформи Антонио Кандрева в добавеното време.

За 1/8 финалите обаче по всичко изглежда Чезена изтегли "късата клечка", като ще се наложи да срещне един от фаворитите за титлата в Серия А Наполи.