Българският нападател Валери Божинов игра три минути при победата на Ювентус с 3:1 над Лече в среща от италианската серия „Б”.

21-годишният национал се появи на терена срещу бившия си отбор Лече в 87-ата минута на мястото на автора на първия гол за Юве Марко Маркиони.

Маркиони откри резултата в 11-а минута, а Тициано Полени изравни за Лече четири минути по-късно.

Ювентус стигна до победата с голове на Марсело Салайета и Мауро Каморанези след почивката. Юве е убедителен лидер в Серия Б с 65 точки, със седем повече от втория Дженоа.

Междувременно ръководството седемкратния шампион на Италия Болоня уволни старши треньора на отбора Ренцо Уливиери и назначи на негово място помощника му Лука Чечони.

Решението на ръководството на ръководството е продиктувано от вчерашната загуба на тима от Дженоа с 3:0.